תרגילי מודעות עצמית

 1. ראשי
 2. מודעות עצמית
 3. תרגילי מודעות עצמית

אנחנו כל הזמן מחפשים איך לשפר את עצמנו ומה ניתן לשנות. האם ניתן לעשות שינוי עצמי לבד? או שניגש למרכז טיפולי בכדי לרכוש כלים חיוניים ולבצע תרגילי מודעות עצמית.

מהי מודעות עצמית?

ככל שרמת המודעות עצמית שלנו תהיה יותר גבוהה, כך הסיכויים להיות שלמים עם עצמינו יהיו גדולים יותר. נוכל בקלות יותר לקבל החלטות, נוכל לתקשר עם הסביבה בצורה יותר פתוחה ונכונה. היכולת שלנו לנתח סיטואציות תהיה יותר נכונה וטובה. יהיו לנו כלים להתמודד עם אתגרים שאנו פוגשים ביום יום.

מודעות עצמית היא תכונה אישית אשר ניתנת לפיתוח ולטיפוח על ידי תרגילי מודעות עצמית. התכונה הזאת מאפשרת לנו להיות יותר מודעים לעצמנו, לגוף שלנו, לסביבה, לרגשות ופעילות כללית שלנו עם עצמינו ועם הסביבה שלנו.

איך ניתן לשפר את המודעות העצמית?

תרגילי מודעות עצמית נועדו בכדי לחזק אותנו מול עצמנו ומול אחרים והסביבה כולה. ברגע שתהיו מודעים לעצמכם, כך גם תהיו מודעים לסובבים אתכם. במרכז שפר תוכלו לרכוש את הכלים החשובים האלה בעזרת צוות יועצים מוסמכים אשר מתמחים בתחום המודעות.

 • בכדי להשתפר ולשפר גלו פתיחות ורצון לשינוי. לגייס את כל המשאבים האישיים שלכם ולצאת מהאזור הנוחות שלכם.
 • תנסו לזהות את הנקודות החלשות שלכם ולזהות את הרגשות השליליים שלכם שמתעוררים בכם.
 • רישמו על דף נייר את כל האירועים המשמעותיים שחוויתם במהלך חייכם. אירועים גדולים, שמחים, עצובים, קטנים, גם הלא חשובים. האירועים האלה יעזרו לכם להבין את עצמכם בצורה יותר טובה ולקבל פאזל שלם בו תוכלו לראות שאתם מתמודדים באותה הדרך שוב ושוב ואולי ברצונכם לשנות.
 • תורידו קצת מהלחץ. תעצרו ותשאלו את עצמכם " האם באמת טוב לכם"? מה הייתם רוצים לשנות או את מה להכניס לחיים שלכם. מה הייתם רוצים להיות כשתהיו גדולים ותעשו זאת.
 • דעו כי המציאות והסובבים אתכם לא יוצרים את הקושי שלכם. האופן רו אתם חווים את המציאות, הפרשנות שלכם, היא זו שיוצרת את הסבל שלכם. יש אפשרות לשנות את צורת ההסתכלות ואת הפרשנות ובכך לשפר את איכות החיים שלכם.
 • הסבל שלכם אינו בגלל מה שקרה אלא בגלל האופן בו אתם כעת ממשיכים לחוות ולפרש את מה שקרה בעבר. הסבל אינו מהעבר אלא מהמחשבות שלכם בהווה, מחשבות שניתם לחקור ולשחרר.

על מנת לקבל כלים חיוניים וללמוד עוד תרגילי מודעות עצמית, תפנו למרכז שפר. במרכז שלנו תמצאו מגוון של יועצים ויועצות איכותיים ומנוסים וגם תחומים נוספים כמו הדרכת הורים, טיפול זוגי או משפחתי, קורסים ולימודים.

מוזמנים לקרוא ולקבל מידע נוסף אודות:

 1. קורס הדרכת הורים
 2. הדרכת הורים פרטנית
 3. הדרכת הורים למטפלים
 4. הדרכת הורים למתבגרים
 5. קורס ייעוץ זוגי
 6. סדנאות זוגיות
הפוסט הבא
פנקסנות בזוגיות
הפוסט הקודם
טיפול בזוגיות

מאמרים נוספים

מודעות עצמית

עבודת קיץ

מאת: ענת דומן, מנחת הורים ויועצת זוגית בגישת שפר פעם פחדתי ממפלצות. לא אהבתי ללכת ברחוב חשוך, או להיות לבד…
מודעות עצמית

מלחמה ושלום

מה אנחנו עושים כשהדברים לא מסתדרים כפי שהיינו רוצים? אם נודה על האמת, לעיתים יש לנו נטייה להפשיל שרוולים ולצאת…
תפריט
Call Now Button