קורס הדרכת הורים און ליין

מהו קורס הדרכת הורים?

קורס הדרכת הורים הוא קורס קבוצתי בו לומדים להבין מה קורה מאחורי הקלעים בראש של הילד. לעיתים תוכלו לפגוש מונחים כגון סדנת הורים או חוג הורים. כולם מתייחסים לאותו מבנה קבוצתי של למידה עם מטרות זהות.
בקורס הנחיית הורים לומדים להבין כיצד אפשר להסביר את התנהגות הילדים וכיצד נוצרה הדינמיקה המוטעית שישנה ביננו ההורים לבין הילד. בקורס הדרכת ההורים כל הורה מוצא את הדרך המתאימה לו לגדל את ילדיו. אין הנחיה מה נכון לעשות אלא מוצאים את הדרך הייחודית לכל הורה ומקבלים את ההדרכה כיצד לקיים אותה בפועל. מטרתו המרכזית של הקורס היא השבת הביטחון להורים וטיפול ברגשות האשמה המחלישים את תחושת הבטחון בסמכות של ההורה.

לימודי הנחיית הורים מתנהל באופן סדנאי. משתתפי הקבוצה מעלים בעיות מהשטח, באמצעותם לומדים את תוכן המפגש ומקבלים משימה ליישום בבית. בכל מפגש לומדים שלב נוסף בהבנת הדינמיקה. לאחר עשרה מפגשי תיאוריה עוברים לשלב השני בו לומדים כיצד לפתור בעיות בעזרת כל הידע שרכשנו. גם בשלב זה הלמידה היא פרקטית. משתתפי הדרכת הורים מעלים בעיות וקשיים מהבית ולומדים יחד כיצד להבין את הבעיה וכיצד לפתור אותה.

צפו בסרטון של לאה פרידמן – מנחה להנחיית הורים בגישת שפר

 

מתי כדאי להצטרף לקורס הנחיית הורים?

אם אתם חשים שאתם לא מרוצים מהאופן שבו הבית מתנהל, מהאווירה בבית, מהתנהגות  הילדים, או לחילופין מהאופן בו אתם מגיבים לילדים, קורס הדרכת ההורים אונליין יסייע לכם לשנות את האווירה בבית, לנהל את הבית באופן המתאים והנכון לכם ולשנות את האופן בו אתם מגיבים לילדים, לדרך בה אתם באמת רוצים להתנהל מולם.

האם קורס הדרכת הורים הוא קורס פרונטלי או דיגיטאלי?

ישנה אפשרות להצטרף לקורס הדרכת הורים פרונטלי קרוב למקום מגוריכם. מלאו את הפרטים ונעזור לכם למצוא את המנחה הקרוב/ה לביתכם. ישנן קבוצות המתקיימות און ליין באמצעות זום. ההחלטה האם להצטרף ללימודי הדרכת הורים פרונטלי או בזום תלויה בכם. אם אתם חשים כי יש באפשרותכם ללמוד באופן מיטבי בלמידה מרחוק הכוללת שיתוף אישי, פתיחות ואמון בקבוצה, תוכלו להצטרף ללמידה בזום. אם הלמידה מרחוק אינה חביבה עליכם ואתם חשים ריחוק וחוסר יכולת לשתף, מומלץ להצטרף ללימודי הדרכת הורים פנים אל פנים. בנוסף, ישנם קורסים דיגיטליים מוקלטים מראש עם תוכניות ליווי שונות. ניתן להירשם ישירות לתוכניות אלה בקישור.

מה היתרון בלימודי הדרכת הורים על פני יעוץ פרטני?

בקורס הדרכת הורים אונליין אתם מרווחים את הלמידה של כלל הקבוצה. לעיתים כאשר מדובר על קושי אישי שלנו קשה לנו לראות את הדברים מזווית אחרת ולעשות שינוי. כאשר רואים את הדברים קורים אצל משתתפים אחרים, מבינים את התוכן לעומק, מבינים כיצד הוא בא לידי ביטוי ומבינים כיצד זה מתרחש גם בדוגמאות של בעיות שאתם לא מכירים מהבית שלכם. באופן הזה הלמידה מעמיקה יותר ומאפשרת הטמעה ויישום טובים יותר. הלמידה בקורס הנחיית הורים היא תהליכית, דבר המאפשר את תהליך השינוי לו אתם זקוקים.

השיתוף בקבוצה הוא כלי משמעותי וחשוב ללמידה. השיתוף האישי שלכם יאפשר לכם ללמוד ולהפנים את תוכן הקורס וההקשבה לשיתוף של משתתפים אחרים תביא להעמקת הידע ויכולת היישום שלכם. הקבוצה מהווה קבוצה תומכת הנותנת כוחות בתהליך הנפלא אותו אתם עוברים.

משתתפי קורס הדרכת הורים אונליין מקבלים כלים מעשיים ומצליחים לשנות את מציאות חייהם לטובה.

צפו בסרטון של לאה ויגדרוביץ – מנחת הורים בגישת שפר

באלו בעיות עוסקים בקורס הדרכת הורים אונליין?

במהלך לימודי הנחיית הורים נלמד להבין את מערכת היחסים המוטעית שנוצרה ביננו לבין הילדים. נלמד מהו תפקיד ההורה ומהיכן הוא שואב את סמכותו. נלמד דברים חדשים ומרתקים על הלא מודע של הילדים ועל היכולות המדהימות שלהם, גם אלה שעוד לא נראות לעין. נלמד כיצד לתת אחריות לילדים וכיצד נאפשר להם לשנות תפקידים במשפחה במידה ובחרו בתפקיד שאינו מיטיב איתם ועם המשפחה. נבין מה לעשות כאשר יש חילוקי דעות בין ההורים ומה ניתן לעשות כאשר הילדים רבים בניהם. נלמד כיצד לפתור בעיות, גם כאלה שאולי יופיעו בהמשך. בקורס הדרכת ההורים אונליין נגלה שאנחנו הורים מצוינים עבור הילדים שלנו ונלמד מה השתבש וכיצד ניתן לתקן.

באמצעות לימודי הדרכה הורית תוכלו להוביל את הבית שלכם והמשפחה למקום אליו אתם שואפים. במהלך קורס הדרכת הורים עולות שאלות רבות ומגוונות בהתאם למשתתפי הסדנה בתחומים של התמודדות עם קשיים בלימודים, בעיות התנהגות, גמילה מחיתולים, הרטבות לילה ויום, בעיות התארגנות, חוסר משמעת, בעיות חברתיות ורגשיות, בעיות נפשיות, התמודדות עם בעיות של קשב וריכוז ועוד.

 מוזמנים להתרשם מעוד שירותים שלנו בנושא:

  1. הדרכת הורים פרטנית
  2. הדרכת הורים לגיל הרך
  3. הדרכת הורים למתבגרים
  4. הדרכת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים
תפריט
Call Now Button