קורס הדרכת הורים למטפלים

מדוע זה נחוץ?

מגוון רחב של אנשי מקצוע המטפלים בילדים הוכשרו לעשות זאת במסלולים רבים.אך כאשר איש מקצוע מטפל בילד הוא מוכרח להדריך את ההורים. מטפלים רבים חשים קושי עם האתגר הזה. כאשר המטפל חווה התקדמות והצלחות עם הילד בחדר הטיפול הוא מנסה לסייע להורים בעצות על מנת שיוכלו לסייע לילד גם בבית. המרחק בין חדר הטיפול הסטרילי לחיים האמיתיים איתם ההורים מתמודדים בבית, גדול מאוד. ההורים לא יכולים לפנות את עצמם רק לילד. לעיתים יש ילדים נוספים במשפחה, להורים יש משימות חיים שונות כמו ניהול הבית ופרנסת המשפחה כמו כן מערכת היחסים בין ילד למטפל לא דומה  למערכת יחסים בין הורה לילד. ההורה נדרש להציב לילד גבולות בשגרת היום יום בבית, אחראי על גידול ושמירה על הילד ופעמים רבות חש תסכול ותחושת כשלון כאשר אינו מצליח לחנך את הילד.

מה לומדים בקורס הדרכת הורים למטפלים?

קורס הדרכת הורים בגישת שפר, המתאים גם למטפלים, נותן כלים למטפל להבין את הדינמיקה המוטעית שנוצרה בין ההורה לילד. בקורס הדרכת הורים למטפלים ילמד המטפל כיצד לסייע להורה לשנות את הדינמיקה המוטעית ולהיטיב את מערכת היחסים עם הילד. המטפל מקבל כלים לאבחן מהי הדינמיקה המוטעית שנוצרה ומה ניתן לעשות כדי לשנות אותה.

מטפלים שעברו את קורס הדרכת ההורים למטפלים מעידים כי קיבלו כלים מעשיים וכן קיבלו ביטחון בשיח המתקיים עם ההורים. המטפל מקבל ידע וכלים בעזרתם הוא יכול להנחות את ההורים ולסייע להם בקשיים היום יומיים איתם ההורים מתמודדים בבית.

מהם נושאי הלימוד בקורס הדרכת הורים למטפלים?

בקורס הדרכת הורים למטפלים לומד המטפל מהי סמכות ההורה, כיצד אפשר להסביר את ההתנהגות הלא הגיונית של הילד במצבים שונים ומגוונים, בקורס הדרכת הורים למטפלים יזהה המטפל את הצורך הקיומי של הילד ואת הטעות אותה הוא עושה באופן לא מודע. ידע זה יאפשר למטפל לתת להורים את הכלים הנכונים.

בקורס הדרכת הורים למטפלים בגישת שפר לומד המטפל להתבונן על הילד בצורה חדשה. דרך אבחון חדשה זו מאפשרת לגלות על הילד דברים שלא ניתן לראות תמיד בחדר הטיפול. לעיתים ניתן לגלות דברים הפוכים לחלוטין בנוגע לילד זה, דבר המאפשר לחזור לחדר הטיפול באופן מקצועי יותר.

בקורס הדרכת ההורים למטפלים לומד המטפל לזהות את המערך המשפחתי הכולל בביתו של הילד. ידע זה יאפשר לו לסייע להורים בדינמיקה מול הילד המטופל בכן בדינמיקה מול הילדים הנוספים בבית. הקורס נותן כלים כיצד להתמודד עם מתחים בזוגיות הנוצרים בעקבות הקשיים עם הילד.

האם הקורס נותן כלים לעבודה עם הורים במסגרת הלימודית?

בקורס הדרכת הורים למטפלים מקבל המטפל כלים וידע כיצד לסייע להורים בבניית מערכת יחסים של אמון עם מסגרת הלימודים של הילד. פעמים רבות נוצרים פערים וחילוקי דעות בין הצוות הטיפולי, צוות בית הספר וההורים. המטפל מקבל את הכלים לגשר על פערים אלה ולהביא לשיתוף פעולה.

קורס הדרכת הורים למטפלים הנו הקורס המקיף והמשמעותי ביותר שקיים בשוק. לא מדובר על קורס נקודתי אלא על תהליך ארוך ומשמעותי שישפר בצורה משמעותית את השיח עם הורי המטופל ויאפשר לסייע להם באופן מעמיק.

מוזמנים לקרוא ולקבל מידע נוסף אודות:

  1. הדרכת הורים
  2. הדרכת הורים פרטנית
  3. הדרכת הורים לגיל הרך
  4. הדרכת הורים למתבגרים
  5. ייעוץ זוגי
תפריט
Call Now Button