סדנת זוגיות

מהי סדנת זוגיות, או יעוץ זוגי קבוצתי?

סדנת זוגיות היא סדנת למידה קבוצתית. זהו ייעוץ זוגי אך באופן סדנאי וקבוצתי במקום בשיטה הפרטנית.  בסדנה לומדים להבין את הדינמיקה שנוצרה ביננו לבין בן בני הזוג שלנו. בסדנה לומדים לגלות את החלקים הלא מודעים שהביאו את הזוגיות למצבה הנוכחי ומה כדאי לעשות כדי לשפר את הזוגיות ולהנות ממנה. כאשר אנו מגלים את הדינמיקה המוטעית אנו יכולים לבחור לשנות על מנת לסייע לעצמינו לחזור לזוגיות מיטיבה. אנו מבינים מה הקושי שלנו וכיצד אפשר לפתור אותו.

האם שני בני הזוג משתתפים בסדנת הזוגיות?

בדרך כלל סדנאות הזוגיות מתקיימות באופן נפרד בין גברים לנשים, כדי לאפשר פתיחות מקסימלית למשתתפי הסדנה. דוקא פעמים רבות נוכחות בני הזוג בסדנה מעכבת את הפתיחות ואת יכולת הקבלה והשינוי שהסדנה מאפשרת. העקרון המנחה בגישת שפר הוא שהמפתח לשינוי מצוי אצל האדם עצמו ובסדנה כל אחד מבני הזוג בנפרד יכול לגלות כיצד הוא עצמו יכול לפתור את בעיותיו גם אם בן הזוג לא ישנה את התנהגותו כלל.

בזוגיות אנו חשים בקושי כאשר יש ביננו חילוקי דעות, פערים, תחושה שבן הזוג לא ממלא את הצרכים העמוקים והבסיסיים שלנו. אנו פונים לבן הזוג בבקשה או דרישה לבוא לקראתינו ולשנות. הקושי שלנו נוצר כאשר הצד השני לא נענה או לא מצליח להענות לבקשתנו. בסדנת הזוגיות מקבלים כלים כיצד להתמודד עם המצבים האלה ומה ניתן לעשות בכל זאת, ללא עזרת בן הזוג, על מנת להיטיב את איכות חיינו ואת איכות הזוגיות שלנו.

האם כדאי ללכת ליעוץ זוגי פרטני או סדנה קבוצתית?

ביעוץ זוגי ובסדנת זוגיות ישנן מטרות שונות. מטרת היעוץ הזוגי הנו לתת מענה לבעיה מסוימת ואילו בסדנת הזוגיות לומדים כיצד להתבונן אחרת באופן מהותי על הזוגיות ומאפייניה. היתרון בסדנת זוגיות הוא שכל משתתף מרוויח את הלמידה באמצעות דוגמאות של חברי הקבוצה האחרים. פעמים רבות כאשר אנו מצויים בקושי קשה לנו לראות את האפשרות שיש דרך אחרת להתמודד להגיב ולהרגיש. היכולת לראות במציאות כיצד אדם אחר מתמודד ומשנה את הגישה שלו מסייעת לכל אחד מחברי הקבוצה לתרגל וליישם את הדברים בזוגיות שלהם.

לעיתים אנשים בוחרים להגיע ליעוץ זוגי כיון שקשה להם לחשוף את עצמם בקבוצה או שהם חשים שהמצב שלהם קריטי והם צריכים מענה אישי וממוקד למצבם.

בסדנת הזוגיות המשתתפים בקבוצה מעלים את הבעיות האישיות שלהם על מנת לקבל מענה עבורם ואף לומדים עקרונות מהותיים שיכולים למנוע את המתחים ולשפר את האוירה בבית בצורה משמעותית. חברי הקבוצה ערים לצורך הבסיסי באמון מלא ודיסקרטיות וכל מה שעולה בסדנת הזוגיות נשמר בסודיות מוחלטת על ידי חברי הקבוצה. זאת על מנת שכל המשתתפים יחושו בטחון לשתף בהתמודדויות האישיות שלהם ללא חשש.

תפריט
Call Now Button