גישת "שפר", הינה גישה פסיכולוגית  ייחודית המאפשרת נקודת מבט חדשה על המתרחש. הגישה מאפשרת הצצה אל מאחורי הקלעים של המחשבות שלנו וכתוצאה מכך הבנה שונה של האירועים המתרחשים על במת חיינו.

הגישה חושפת  את מטרת התנהגות  האדם.  הבהירות לגבי מטרת ההתנהגות מביאה  את האדם לידיעה שביכולתו להשפיע על הדינמיקה בינו ובין סביבתו. הגישה מציגה תפיסה על פיה האדם יכול  לנהל את השינויים בחייו ובכוחו לצאת גם ממצבים מסובכים, אם יגייס את הכוחות הטמונים בו. תפיסה זו משנה את  אופן ההסתכלות על המצבים האנושיים, ומציעה דרך חדשה לשינוי וצמיחה.

בהורות נקודת המבט על התנהגות ילדינו משתנה לחלוטין. הגישה מחדדת ומדייקת את מהות התפקיד שלנו כהורים, שופכת אור על הדינמיקה עם הילדים ומחזקת את הביטחון שלנו בסמכות ההורית.

כיצד צמחה גישת שפר?

רודולף דרייקורס (1897 -1972), היה פסיכולוג ומחנך יהודי אוסטרי-אמריקאי, אשר פיתח את תאוריית הפסיכולוגיה האינדיבידואלית של אלפרד אדלר (1870 -1937) לגישה מעשית. אחת מתלמידותיו בארץ, היתה בלהה שפר (1932- 2019). בלהה לימדה את התיאוריה ואף קישרה אותה לחייה כאדם יהודי מאמין ושומר מצוות. תלמידתה המובהקת של בלהה שפר היא הגברת יעל אליצור אשר עומדת בראש מרכז שפר. יעל ממשיכת דרכה של בלהה שפר, הכשירה מנחים בדרכה של שפר במשך שנים רבות ופיתחה את הגישה לפרקטיקה מעשית. בשנת 2010, תלמידותיה של יעל אליצור הקימו את מרכז שפר ומאז, יעל אליצור ומרצות בכירות נוספות, בראשן מיכל זגדון חוה סנדרס ויעל זלוטניק, ממשיכות בהכשרת מנחים ויועצים בגישה ייחודית זו אשר קיבלה את שמה, גישת שפר, לכבודה של הגברת בלהה שפר ז"ל.

מהו מרכז שפר?

מרכז שפר המרכז להורות ומשפחה עוסק בהכשרת מנחים ויועצים בתחום ההורות, הזוגיות והמודעות העצמית ב"גישת שפר".

המרכז הציב לעצמו מטרה להכשיר מנחים אשר יתנו מענה בדרכה הייחודית של גישת שפר לכל אדם בתחום ההורות הזוגיות והמודעות העצמית. מרכז שפר עוסק בתחומי ההורות, הזוגיות והמודעות האישית.

כ-160 מנחות, מנחים ויועצים חדורי תחושת שליחות פועלים כיום בגישת שפר.

כל המנחים במרכז "שפר" עוברים הדרכה על עבודתם, תוך שמירה על העיקרון שכל מנחה ויועץ חייב לקבל על כך ליווי מקצועי.

בוגרי המרכז מעבירים הרצאות וסדנאות בכל רחבי הארץ בתחומי ההורות , הזוגיות והמודעות העצמית. היועצים בוגרי המרכז מקיימים ייעוצים פרטניים בתחומים אלה.

גישת שפר במערכת החינוך

בוגרי המרכז מעבירים השתלמויות לצוותי חינוך ומסייעים לצוותי חינוך להתמודד עם תלמידים מאתגרים בכיתות , קשיים בתקשורת עם הורי התלמידים ומתחים בתוך הצוות.

תפריט
Call Now Button