מודעות עצמית גבוהה

מודעות עצמית גבוהה זהו מצב בו האדם מבין את עצמו. יודע להסביר לעצמו את תגובותיו, רגשותיו, הבחירות שהוא עשה בעבר ובהווה ומערכות היחסים שלו עם הסובבים אותו. כאשר לאדם יש מודעות עצמית גבוהה הוא יכול בקלות להתמודד עם מצבי משבר, עם יציאה מהשגרה, אירועים לא צפויים וכן התנהגויות שונות מצד הסובבים אותו.

שיטות לקבלת מודעות עצמית גבוהה

כיצד מגיעים למודעות עצמית גבוהה?

כדי להגיע למודעות עצמית גבוהה אנחנו צריכים לברר באופן מהותי ומעמיק כיצד אפשר להסביר את התנהגויות האדם. ישנן גישות פסיכולוגיות אשר מדברות על דחפים פנימיים לא מודעים שמניעים את האדם, יש התייחסות להשפעות עברו של האדם וחסכים או טראומות שחווה.

גישת שפר מציעה אלטרנטיבה אשר יש בה אופטימיות וכבוד גדול לאדם במהותו. הדבר שמייחד את האדם בעולם זו עובדת היותו בעל בחירה חופשית. האדם הוא בעל דעת. דעת זו מאפשרת לו לבחור את התנהגותו ותגובותיו. כיצד ירגיש וכיצד יפעל. יש לאדם חלק שהוא לא מודע. מעין קרחון שקוע עמוק באדמה. גם החלק הלא מודע של האדם בוחר. לפי מה האדם בוחר? לפי המטרה שאליה הוא רוצה להגיע. מטרת העל של כל אדם באשר הוא זו תחושת הערך, תחושת השווי שלו. לכל אדם יש מחשבה מוטעית שנטעה בראשי מגיל צעיר מאוד מה מביא אותו לתחושה שהוא בעל ערך. הבחירות הלא מודעות והמודעות של האדם מובילות אותו להרגיש בעל ערך בהתאם לאותה מחשבה מוטעית אשר היא ייחודית לו.

כיצד חושפים את המחשבה המוטעית? ומהי הטעות שבמחשבה?

בעזרת יעוץ בגישת שפר ניתן לזהות מהי אותה מחשבה בסיסית מוטעית אשר מניעה את האדם לפעול כפי שהוא פועל, להרגיש כפי שהוא מרגיש ולחשוב כפי שהוא חושב. כאשר האדם מזהה את אותה המחשבה המוטעית אשר נמצאת בלא מודע, ניתנת לו האפשרות לבחור מחדש בכל תחום בחייו. כעת החלק הלא מודע שמביא אותו לבחירותיו חשוף וגלוי לפניו. הטעות במחשבה הבסיסית הזו היא העובדה כי היא מקושרת אצל האדם לתחושת השווי. האדם מרגיש שווה רק אם אותו תנאי מתממש. למשל, אני שווה רק אם אני נבחר, אני שווה רק אם אני חלק מהקבוצה או אני שווה רק אם ידי על העליונה.

כל אחת מהדוגמאות האלה ממחישה מחשבה של אדם מסוים שמאמין כי הוא שווה רק אם… הבחירות שלו המחשבות הפעולות והרגשות פועלים יחד כדי שהוא ירגיש בעל ערך, כדי שאותו תנאי יתמלא ותחושת הערך תמומש. הטעות במחשבה היא עצם ההתניה. כל אדם הנו בעל ערך, בעל שווי מעצם היותו אדם והדבר לא מותנה ולא תלוי בשום תנאי. כאשר אדם במודעות עצמית גבוהה הוא יודע להבחין בכל פעם שאותה מחשבה מוטעית זוקפת את ראשה ומעכבת אותה מהתפתחות והתקדמות חיובית בחייו.

איך להגיע למודעות עצמית גבוהה?

הדרכים לבירור המחשבה המוטעית

כל אדם יכול לגלות את הטעות הבסיסית שלו ואת ההתניה המובילה אותו בחייו ללא ידיעתו באמצעות יעוץ אישי עם אחד היועצים בגישת שפר הפרוסים ברחבי הארץ. ניתן לעשות את התהליך המדהים של הגילוי גם באמצעות סדנה עוצמתית ומשנת חיים במרכז שפר או אצל אחד היועצים בגישת שפר.

בסדנת המודעות העצמית המשתתפים זוכים לעבוד בקבוצה, דבר המאפשר פריצת דרך ושינוי בצורת החשיבה של האדם המשתתף בקבוצה. כוחה של הקבוצה היא בכך שהאדם רואה בעיניו כיצד האדם האחר בקבוצה שבוי במחשבה המוטעית שלו. כאשר רואים זאת מבחוץ בנוגע לאדם אחר קל הרבה יותר להבין ולשחרר את המחשבות המוטעות של האדם כלפי עצמו.

מוזמנים לקרוא ולקבל מידע נוסף אודות:

  1. הדרכת הורים
  2. הדרכת הורים פרטנית
  3. הדרכת הורים לגיל הרך
  4. הדרכת הורים למתבגרים
  5. ייעוץ זוגי
תפריט
Call Now Button