הרישום לכנס השנתי הדיגיטלי של מרכז שפר מתחיל ביום חמישי ה- 13.5 ב' בסיוון
מעוניינים שנשלח לכם מייל עם הרישום? השאירו לנו פרטים.

פיספסתם  את הכנס השנתי של שנה שעברה? ניתן לרכוש את המושבים
לפרטים נוספים לחצו כאן!

קורס דיגיטלי - המפתח לשינוי במערכות יחסים
לפרטים נוספים לחצו כאן

ללוח החוגים הנפתחים בקרוב ברחבי הארץ
כנסו ללוח החוגים

לקבל, בלי לרצות לשנות.

מאת דקלה יוספסברג מנחה ויועצת בגישת שפר

שבוע שעבר קיבלתי טלפון. אשה שנשואה כבר 35 שנה. מהרגע הראשון היו ביניהם ויכוחים ומריבות, ואפשר לומר ששלושים וחמש שנים שהם בפיצוצים ובאיומים הדדיים על גירושין. גהינום. כל מה שהיא היתה אומרת, הוא היה מבטל בזלזול והיא הרגישה שהוא ממש מפלצת. אחר כך הוא היה מסתגר שעות בחדר העבודה שלו והיא היתה מתפוצצת. מה היא לא עשתה? לאורך השנים היא עברה לבד (הוא לא רצה לבוא) משהו כמו חמש עשרה (!) מטפלים ויועצים זוגיים, אבל שום שינוי לא התרחש… והמצב נשאר בלתי נסבל.
לפני חצי שנה, בכנס האימהות בקיץ, היא קנתה את הספר "לראות שיש כאן עוד מישהו". הגישה המוצגת בספר שונה ממה שהיא הכירה עד היום… ומשהו התחיל לזוז אצלה. ובדרך לא ברורה, בבית היו פחות מריבות, אבל עדיין – החיים ביחד היו סוג של תסכול מתמשך…
אבל לפני חודשיים, היא לקחה שוב את הספר והחליטה "ללכת עד הסוף" עם הגישה.
מה היא הבינה?
שהיא נלחמת בגשם…. שהיא עסוקה כבר 35 שנה, לא פחות ולא יותר, ב..לשנות אותו וזה פשוט לא הולך לקרות בשום אופן ושאם היא רוצה להתחיל לחיות, זה תלוי רק בה!
היא בעצם החליטה לקבל את בעלה, אבל לגמרי. בלי שום רצון לשנות אותו, אבל בניגוד לפעמים הקודמות, הפעם היא לא הרגישה פראיירית. היא לא עשתה את זה "בשבילו", אלא "בשבילה". כדי שלה יהיו חיים רגועים, כדי שהיא תפסיק להיות משוגעת ש"נלחמת בגשם"…
נכון, היא כבר שמעה את זה לאורך השנים מהמטפלים הזוגיים, אבל כאן היא הבינה איך לעשות את זה בצורה עמוקה.
דרך הספר היא גילתה שהוא… עוד בן אדם. ולא אמור לחיות כמו שהיא חושבת. שיש לו את זכות מלאה לחיות, לעבוד, לדבר ולאכול, ממש כמו שהוא מבין….
כבר באותו שבוע משהו נרגע ואחרי רק שבוע – חל אצלם בבית מהפך. בצד השני של הטלפון כבר הזלתי דמעה, כי היא תארה בפני את התיאורים הכי מרגשים על זוגיות אינטימית, קרובה וחברית… שזה גבר החלומות שהיא תמיד רצתה. שהוא התחיל להחמיא ולפנק אותה כמו שהיא תמיד דרשה ממנו, רק שהפעם הוא עשה את זה בלי שאף אחד ישב עליו, ויש ביניהם קירבה ואהבה שהיא לא הכירה עד היום.                                                                                מודה. לא חשבתי שספר יכול לחולל כאלה שינויים, גם אחרי שלושים וחמש שנים.
הכל טמון בהבנה שיש כאן עוד מישהו- בן אדם.

ניתן לרכוש את הספר ברשתות הספרים, באתר הידברות שופס וכן ברכישה מקוונת, עם משלוח עד הבית באתר: dikla-shefer.co.il

הפוסט הבא
עבודת קיץ
הפוסט הקודם
אחרי החגים כבר כאן

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.

תפריט
Call Now Button