לימודי ייעוץ זוגי

מה לומדים בקורס לימודי יעוץ זוגי?

בקורס לימודי יעוץ זוגי של מרכז שפר לומדים על הדינמיקה הלא מודעת שנוצרת בין בני הזוג.

לעיתים אנו שמים דגש רב על התקשורת המילולית ושפת הגוף אך פחות ערים למשמעות העמוקה שיש לדינמיקה הלא מודעת. בלימודים חושפים את התהליך הלא מודע ולומדים מה עושים כדי לשנות את הדינמיקה המוטעית הלא מודעת שנוצרת בין שני בני הזוג.

צפו בסרטון אף אחד לא אוהב להיות פראייר – יעוץ זוגי בגישת שפר

מה מבנה הקורס?

הקורס בנוי מלימוד התוכן התאורטי מתוך ההתנסות האמיתית בחיים. תלמידי הקורס מעלים בעיות מחיי הזוגיות שלהם על מנת ללמוד בעזרת דוגמאות אלה. כל נושא אותו לומדים במסגרת לימודי יעוץ זוגי, נלמד מתוך השטח ולאחר מכן עובר לשלב היישום. קורס יעוץ זוגי שלנו כוללים יישום מעשי בתוך מערכות היחסים בבית.

מדוע כדאי ללמוד קורס יעוץ זוגי במרכז שפר?

לימודי היעוץ הזוגי בגישת שפר הנם לימודי עומק. הלימודים כוללים הכרות עם תפיסה חדשה ומעמיקה במערכות יחסים. העקרונות הנלמדים בייעוץ הזוגי באים לידי ביטוי בכל מערכת יחסים. באופן הזה הרווח הוא כפול. לומדים ומיישמים בזוגיות האישית ובנוסף בכל אחת ממערכות היחסים הרבות שיש לנו כבני אדם.

צפו בלייב עם המנחה לזוגיות אוריה ליבוביץ שומריה בנושא: מריבות גדולות בבית ומה אפשר ללמוד מהן

מה מיוחד בגישת שפר בזוגיות?

לימודי יעוץ זוגי בגישת שפר הנם לימודים ייחודיים בכך שהם שמים את הדגש על היכולת של צד אחד בזוגיות לחולל שינוי בזוגיות גם כאשר הצד השני לא מעוניין להגיע ליעוץ. בדרך כלל נהוג לחשוב כי כדי לפתור בעיות בזוגיות צריך שיתוף פעולה של שני בני הזוג. כאשר שני בני הזוג משתפים פעולה ומעוניינים להגיע ליעוץ הדבר אפשרי אך מה עושים כאשר בן הזוג לא רוצה לשתף פעולה? במקרה זה נוכל לחולל שינוי בדנמיקה של מערכת היחסים בעצמינו בלי תלות בבן הזוג שלנו.

הנקודה המשמעותית הנוספת בלימודי ייעוץ זוגי בגישת שפר זו העובדה כי שום דבר אינו מובן מאליו. אין הנחות יסוד בנוגע לזוגיות נכונה יותר או פחות. נקודת המוצא היא שלכל זוג יש מערכת יחודית משלו כיון שהיא בנויה משני בני אדם ייחודיים. אף זוגיות לא תדמה לזוגיות אחרת. בנוסף כל אחד מבני הזוג הוא בעל עמדות שונות לגיטימיות ורצונות שונים אותם יש לכבד. בקורס הייעוץ הזוגי אנו מלמדים כיצד ניתן לכבד ולקבל את עצמנו של הצד השני על אף שאני סובר אחרית.

מה היתרון בלימוד הנחיית קבוצות בזוגיות לפני לימודי יעוץ זוגי פרטני?

היתרון בלימוד הנחיית קבוצות בזוגיות לפני לימודי יעוץ זוגי פרטני הוא יתרון משמעותי. הנחיית קבוצת זוגיות תורמת למומחיותו ומקצועיותו של המנחה והיועץ במידה משמעותית. היכולת לסייע לבני זוג בקבוצה רב יותר מאפשר באופן פרטני. אמנם יכול להישמע שעלול להיווצר קושי בשיתוף  בתוך הקבוצה אך באופן אמיתי, הלמידה הקבוצתית משמעותית ומקפיצה את היכולת של הפרט בקבוצה לחולל שינוי.

צפו בסרטון על זוגיות עם מיכל זגדון

האם אפשר לייעץ באופן פרטני בלי להנחות קבוצות?

לאחר שמסיימים את הלימודים יש מנחים שמעדיפים להתמקד ביעוץ הפרטני ולא להנחות קבוצות. כל יועץ בוחר את המינון המתאים לו. מומלץ להמשיך לקיים גם סדנאות קבוצתיות כיון שהם תורמים רבות בפאן המקצועי אך מדובר בבחירה אישית. לימודי הייעוץ הפרטני במרכז שפר כוללים את החלק הראשון שהוא לימודי הנחיית קבוצות זוגיות. ישנם אנשים שלא מוכנים להצטרף לסדנה קבוצתית והם יחפשו דווקא את הייעוץ הפרטני. לעיתים דווקא אחרי תהליך פרטני יש רצון להצטרף לקבוצה שמסייעת בתהליך העבודה והשינוי במערכות היחסים.

מוזמנים להשאיר לנו פרטים ואחד היועצים שלנו יחזור אליכם בהקדם עם תיאום פגישה או  שאתם יכולים להתקשר למספר טלפון שלנו: 02-9944886

תפריט
Call Now Button