לימודי הדרכת הורים למטפלים

מדוע כדאי למטפלים ללמוד הדרכת הורים ?

לעיתים גם המטפלים הטובים ביותר מתמודדים עם אתגרים בגידול הילדים.

הקושי הגדול של מטפלים שתחושת הבטחון שלהם כאנשי מקצוע עלולה להתערער כאשר הם עצמם חווים קשיים בבית. נראה למטפל שכיון שהוא מסייע לילדים באופן מקצועי הוא יצליח בבניית מערכת יחסים טובה עם ילדיו שלו, יצליח לסייע להם בהתמודדות וקשיים שלהם, ידע להציב גבולות וכדומה.

פעמים רבות דוקא הצורך הפנימי להוכיח שאני אעשה את זה טוב מוביל לחסמים רבים ומהמורות רבות בדרך.

מה לומדים בהדרכת הורים למטפלים?

בקורס נלמד להבין כיצד נוצרה דינמיקה מוטעית בין המטפל לילדיו. נבין כיצד הידע המקצועי של המטפל לא בהכרח יעזור לו בבית ואולי אפילו יחבל במאמצים שלו לגדל את ילדיו ברוגע ונחת.

בקורס נבין את מקור הסמכות של המטפל ביחס לילדיו, נלמד כיצד אפשר להסביר את התנהגות הילד ומהו הצורך הקיומי שלו. נחשוף את החלקים הלא מודעים בדינמיקה בין הילד להוריו וכיצד ניתן לשנות את הדינמיקה ולהיטיב את מערכת היחסים עם הילד.

בקורס הדרכת הורים למטפלים לומדים להסתכל על הילדים בעיניים אחרות. לחזור להיות ככל ההורים על אף הידע המקצועי הטיפולי.

האם כדאי הצטרף לקבוצה ייחודית של הדרכת הורים למטפלים?

קיימת אפשרות להצטרף לקבוצה ייעודית למטפלים אבל פעמים רבות דבר זה לא מתאפשר מסיבות טכניות ועל כן חשוב לדעת כי ניתן להצטרף לכל קורס הדרכת הורים בגישת שפר גם אם הוא אינו מיועד באופן מיוחד למטפלים. דוקא הלימודים בקבוצת הורים רגילה תאפשר למטפל לעבור תהליך משמעותי מאוד.

האם זה תורם גם מבחינה מקצועית?

קבלת הדרכת הורים למטפלים מאפשרת למטפל לפתור את הקשיים בבית הפרטי ובכך לחזק את דמות המטפל בעיני עצמו. כמו כן, התובנות והידע שהמטפל מקבל יסייעו לו להבין מערכות יחסים ודינמיקות אותם הוא פוגש בקליניקה. לאחר הדרכת הורים למטפלים קיימת אפשרות להרחיב את הלמידה ולהצטרף לקורס הדרכת הורים למטפלים ולקבל תעודת הנחיית הורים בגישת שפר.

תפריט
Call Now Button