חוסר מודעות עצמית

מה זה אומר חוסר מודעות עצמית?

מודעות עצמית נמוכה או חוסר מודעות עצמית זהו מצב בו האדם לא יודע להסביר לעצמו מה קורה לו, מדוע הוא מרגיש כפי שהוא מרגיש, מה מוביל אותו בהחלטותיו, לעיתים חוסר יכולת להחליט ועוד.

האם מודעות עצמית נמוכה זהו מצב הניתן לשינוי?

ברור! כאשר אדם חש שהוא לא מבין את עצמו יש לו אפשרות לשנות את המצב. מודעות עצמית נמוכה זהו מצב שיכול להיות זמני בנוגע לנושא מסוים או לעיתים הרגשה כללית בנוגע לתחומי חיים רבים. מה שאפשר לעשות זה למצוא את הדרך להבין את עצמי.

קיימות תוכניות מודעות שונות. גישת שפר מציעה דרך ייחודית להתמודד עם מודעות עצמית נמוכה.

ניתן לקבל יעוץ או סדרת יעוצים אצל היועצים בגישת שפר המפוזרים בכל רחבי הארץ. היועץ מסייע לאדם להבין מה הוא מרגיש ומה הוא רוצה לשנות ובעזרתו הופך המתייעץ לבעל מודעות עצמית גבוהה.

מה זה אומר חוסר מודעות עצמית
האם כל אדם יכול לעבור את השינוי?

המעבר מחוסר מודעות, מודעות עצמית נמוכה למודעות עצמית גבוהה אפשרי לכל אדם. הדבר היחיד שצריך הוא רצון. רצון לסייע לעצמי להיות במקום טוב יותר.

מה אפשר לעשות אם בן הזוג שלי הוא בעל מודעות עצמית נמוכה?

יש לנו נטייה לדון אחרים לחומרה בנוגע לרמת המודעות העצמית שלהם. דבר זה מתרחש בעיקר כאשר הם מתנהגים או חושבים באופן שונה מאיתנו. אנו מאמינים שהעמדה שלנו, הדעה שלנו, ההתנהלות שלנו היא הנכונה ואילו הצד השני טועה. טעות זו לכאורה מביאה אותו לקבל מאיתנו את הציון בעל מודעות עצמית נמוכה.

רק האדם עצמו יכול לדעת ולהרגיש האם הוא מבין את עצמו, האם הוא מודע לעצמו. אין לנו יכולת לדעת דבר לגבי רמת מודעות של מישהו אחר. כאשר אנחנו חשים שמישהו בסביבתינו הוא בעל מודעות עצמית נמוכה והדבר מהווה לנו בעיה, יש לנו אפשרות להכנס לתהליך של מודעות עצמית על מנת לסייע לעצמינו בהתמודדות ובקושי שאנו חשים.

האם ישנה דרך נוספת להתמודד עם מודעות עצמית נמוכה?

המנחים והיועצים בגישת שפר מקיימים סדנאות מודעות עצמית ברחבי הארץ ובאופן דיגיטאלי.

תהליך של סדנת מודעות עצמית קבוצתית הוא תהליך רב עוצמה המאפשר לאנשים להעזר בחברי הקבוצה כדי לראות את הנקודות של התקיעות שלהם וכיצד ניתן להסתכל על הדברים אחרת, לפרש אותם אחרת. סדנת מודעות עצמית קבוצתית היא מתנה לכל אדם ומתנה גדולה לאדם שחש כי הוא בעל מודעות עצמית נמוכה.

הסוד שעומד מול מודעות עצמית נמוכה
הסוד שמאחורי המודעות העצמית

בגישת שפר האדם נחשף ל"טעות הבסיסית". הטעות הבסיסית היא מחשבה מוטעית עמוקה ושורשית שהאדם מאמין בה. הטעות טמונה בכך שאותה מחשבה קשורה לתחושת הערך העצמי של האדם. לאדם יש התניה לגבי תחושת הערך שלו. הוא חש בעל ערך רק אם אותו תנאי מתממש. זיהוי הטעות הבסיסית של האדם מאפשר לאדם להבין את החלקים הלא מודעים שלו. את ההתנהלות, הרגשות והמחשבות שלו. הבנה זו מאפשרת לו לבחור מחדש בדרך בה הוא רוצה בלי החסמים שהרגיש קודם לכן.

מוזמנים לפנות ליועצים שלנו ברחבי הארץ ליעוץ פרטני או סדנה קבוצתית כדי להתמודד עם הלבטים הקשיים ואתגרי החיים השונים.

מוזמנים לקרוא ולקבל מידע נוסף אודות:

  1. הדרכת הורים
  2. הדרכת הורים פרטנית
  3. הדרכת הורים לגיל הרך
  4. הדרכת הורים למתבגרים
  5. ייעוץ זוגי
תפריט
Call Now Button