ייעוץ זוגי אונליין בגישת שפר

מהו ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי הנו תהליך בו האדם או הזוג המתייעץ עוצר בתוך מרוץ החיים ומאבחן לעצמו מה נקודות הקושי איתן הוא מתמודד, מה האפשרויות העומדות בפניו ואיזה שינויים הוא בוחר לעשות. היועץ הזוגי מכוון בשאלותיו ומאפשר לאדם להבין את עצמו. פעמים רבות בני זוג יכולים לחוש קושי גדול בתקשורת ביניהם, קושי גדול במערכת היחסים אך התסכול כה גדול שלא ניתן לשים את האצבע , למקד את הבעיה ולהבין מה הקושי באמת. לאחר הבנת הקושי, היועץ מציב את האפשרויות הקיימות והאדם או בני הזוג יכולים לבחור מה המטרה שהם מציבים לעצמם. בתוך תהליך היעוץ מתבררים הפערים בין בני הזוג ומה ניתן לעשות כדי לפתור את הקושי.

מיטל חדד מסורי יועצת זוגית

מיטל חדד מסורי יועצת זוגית

למי מתאים ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגיות בגישת שפר מתאים לכל אדם שמרגיש שההתנהלות הזוגית שלו איננה לשביעות רצונו והוא רוצה לשנות את המצב. פעמים רבות אנשים חשים תסכול וקושי רב בתוך מערכת היחסים שלהם. הם מרגישים בודדים למרות שלכאורה הם חיים בזוגיות. הם חיים בזוגיות שבה הם לא מרגישים אהובים רצויים ומוערכים. הם חשים נבגדים מאוימים וחסרי ערך.

מה מיוחד בייעוץ זוגי בגישת שפר?

אנשים נכנסים למערכת יחסים כדי לקבל משהו, כל אחד מוצא או רוצה  למצוא מישהו שיגרום לו להרגיש טוב. במציאות, זה לא תמיד קורה כמו שהאדם רוצה או מתכנן ואז האדם חש במבוי סתום.

התגלית המופלאה ביותר היא שיש דרך לשנות את מערכת היחסים. דרך בה מערכת יחסים יכולה להיות טובה עבור בני הזוג. הדגש עליו שמים דגש בייעוץ הזוגי בגישת שפר הוא העובדה שכדי שזוגיות תעבוד האדם צריך לבוא בתודעה של נותן ולא בתודעה של מקבל. נקודה נוספת וחשובה לא פחות היא זיהוי המבט הביקורתי בו האדם מתבונן על בן הזוג. בגישת שפר נפתחת נקודת התבוננות חדשה ומסקרנת. העובדה שיש כאן עוד מישהו בעל דעות רצונות ותחושות שונות  ולגיטימיות לא פחות אלא במידה שווה. בייעוץ הזוגי אנו מאבחנים את הנקודה שסביבה נוצר המתח והמאבק הגלוי והסמוי בין בני הזוג. כל אדם תופס את עצמו כצודק בתוך מאבק. בייעוץ הזוגי האדם לומד את הדרך לצאת מהמאבק, להיות חכם ולא צודק, לקבל את התפיסה וההתבוננות של הצד השני כלגיטימיות ולהגיע לפתרון הבעיה הזוגית. שינוי תפיסה זה מחולל שינויים כבירים במערכות היחסים.

נקודה נוספת וייחודית היא העובדה שאין חובה להגיע עם בן הזוג לייעוץ. בייעוץ זוגיות כל אחד מבני הזוג עושה תהליך עצמי בנפרד, בנוגע לקושי שלו בתוך מערכת היחסים. כאשר רק אחד מבני הזוג מגיע, הוא יוכל להתמודד עם הקושי שלו בתוך מערכת היחסים וליצור שינוי מצדו. החשש הקיים הנו שאותו בן זוג יחוש תסכול שרק הוא עושה את כל העבודה הקשה. כאן המקום לומר שמטרת הייעוץ זוגי היא לסייע לאדם לפתור את הקושי שלו. הוא היחיד שיכול לפתור את הקושי של עצמו ולכן הוא המרוויח העיקרי כאשר הוא בוחר לטפל בבעיה בעזרת היועץ.

כמה מפגשי ייעוץ זוגי צריך?

בין כללים מדויקים בנוגע לאורך התהליך. ישנם מקרים בהם ייעוץ זוגיות אחד מביא לפתרון הבעיה ואילו במקרים אחרים נדרש תהליך של מספר מפגשים קטן או גדול. האדם המתייעץ הוא זה שמציב את המטרה ומחליט האם הוא ממשיך בתהליך היעוץ. היועץ לא מכתיב את מספר המפגשים הנדרש.

מה עושים כאשר בן הזוג לא רוצה לבוא לייעוץ זוגי?

למרות המונח ייעוץ זוגי, הגעה בזוג אינה תנאי לקיום היעוץ. נושא היעוץ הוא מערכת היחסים אך ניתן לסייע לאחד מבני הזוג גם אם השני לא מגיע או לא מעוניין לשתף פעולה. הבשורה הגדולה היא שאדם שבן הזוג שלו לא מעוניין להגיע לייעוץ זוגיות לא חייב להישאר תקוע עם הקושי אותו הוא חש. באפשרותו להגיע ולעזור לעצמו לפתור את הקושי הזוגי. לעיתים כאשר בני זוג מגיעים ביחד יבקש היועץ הזוגי להיפגש בנפרד עם כל אחד מבני הזוג.

ניתן למצוא באינדקס המנחים  את היועצים הזוגיים הפרוסים ברחבי הארץ חלקם מייעצים גם און ליין.

תפריט
Call Now Button