השתלמויות מקוונות למורים

התקדמות הטכנולוגיה מביאה לשינוי אדיר באורחות החיים שהכרנו עד היום. דוגמה עיקרית לכך היא הלמידה מרחוק הן של תלמידי בית-ספר, סטודנטים והיום גם צוות המורים והמורות יכול לעבור השתלמויות מקוונות למורים, גם בגישת שפר.

יהיו שיטענו שלמידה מרחוק פוגעת בהיבטים שלא באים לביטוי בלמידה מסוג זה, כמו: חברות בין אנשים, מגע ולמידה משותפת המביאה לחוויות משותפות. יש לזכור שלכל צורת לימוד יש היבטים לכאן ולכאן, האידיאל הוא להתאים את אופן הלימוד ולשלב בין המודלים השונים בהתאמה לתוכן ולמשתתפי הקורס. יהיו שיתחברו יותר ללמידה פרונטלית עם אנשים נוספים ויהיו שיתחברו יותר ללמידה מקוונת.

השתלמויות מקוונות למורים – מה זה אומר?

השתלמות מקוונת בגישת שפר יכולה להיות השתלמות המיועדת לצוות בית הספר, באמצעות זום. אורך ההשתלמות יקבע לפי צורכי בית הספר ובתיאום עם המנחה שתעביר את ההשתלמות. ההמלצה היא 30 שעות אקדמיות וניתן לבצע השתלמות הטמעה בשנה לאחר מכן של 30 שעות אקדמיות נוספות. דרך נוספת לקיים השתלמות מקוונת לצוות בית הספר הינה באופן א- סנכרוני. צוות בית הספר יקבל הרצאה מוקלטת וחומרים נוספים וכן מטלות לביצוע. ניתן לשלב בין המפגשים הא- סינכרוניים למפגשי זום בהתאם לצוות בית הספר.

היקף השתלמות זו הוא 30 שעות אקדמיות וניתן להרחיבה במידת הצורך. מורה המעוניין בהשתלמות עבורו ללא קשר להשתלמות המוסדית יכול לחפש את ההשתלמויות המקוונות בגישת שפר דרך אתר ההשתלמויות של פסגה בית שמש. מדי שנה נפתחות השתלמויות מקוונות בגישה זו בהנחייתה של נעמה אלפסי. עם כניסתה של מערכת גפן ניתן למצוא מנחים אשר תוכניותיהם מוכרות בגפן, הן בעבודה מול ההורים והן כהשתלמות עבור הפיתוח המקצועי של המורים.

ישנו יתרון בהשתלמות מוסדית לכלל צוות בית הספר כיון שבהשתלמות בגישת שפר לומדים שפה וכלים שקל יותר ליישם כאשר קיימת שפה משותפת בתוך צוות המורים ובשיתוף עם ההנהלה. למרות זאת, גם מורה שיעברו את ההשתלמות באופן עצמאי יוכל להיתרם ממנה באופן מלא ואף ללמוד כיצד ליישם אותה ללא התנגשות עם צוות בית הספר והנהלת בית הספר כאשר הוא בוחר ליישם את הנלמד בהשתלמות בדרך זו או אחרת.

השתלמויות מקוונות להתפתחות מקצועית במגוון תחומים

השתלמויות מקוונות למורים בגישת שפר עוסקות במספר תחומים. אין חשיבות לסדר הלמידה בין ההשתלמויות השונות למעט השתלמות הטמעה המגיעה כהשתלמות המשך. ניתן להתייחס לשלושה תחומים שונים: השתלמות אחת מתרכזת במתן מענה למורים המתמודדים עם תלמידים ואו כיתות מאתגרות.

המורה לומד להבין מהי הדינמיקה המוטעית שנוצרה בינו לבין התלמיד או הכיתה וכיצד ניתן לשנותה. באמצעות ההשתלמות המקוונת המורה מגדיר מחדש את התפקיד שלו ובונה את הבטחון בסמכותו. התחום השני בו ניתן למצוא השתלמות מקוונת בגישת שפר, הוא תחום מערכות היחסים בין מבוגרים- בין המורים להורים ובין אנשי הצוות בבית הספר. בהשתלמות, לומדים המורים לזהות את המתח שנוצר בינם לבין ההורה או המורה העמית וכיצד אפשר לשפר את מערכת היחסים ולהביא לאמון ושיתוף פעולה.

התובנות החדשות הנלמדות בהשתלמות מאפשרות גם למנוע את היווצרות המתח וחוסר האמון מלכתחילה. בהשתלמות ניתנות תובנות אשר ניתן ליישמם באופן פרקטי במהלך העבודה בבית הספר.

התחום השלישי הוא תחום המודעות העצמית. בהשתלמות מקוונת במודעות עצמית בגישת שפר, מוצא המורה כלים להוביל את עצמו למקום טוב יותר. לשפר את איכות חייו בכלים פרקטיים הניתנים ליישום על ידו. השתלמות זו  נוגעת בקשיים של המורה בכל התחומים גם כאלה שכלל לא קשורים לעבודתו כמורה באופן ישיר.

התובנות מן ההשתלמות המקוונת מאפשרות לו מציאת דרכים להתמודדות עם כל בעיה אישית איתה הוא מתמודד. בהשתלמות המקוונת יקבל המורה כלים להוביל את עצמו לשינוי אם יבחר בכך.

פעמים רבות לאחר החשיפה לגישת שפר באמצעות ההשתלמויות מורים מרגישים כי ברצונם להרחיב את ידיעותיהם ואף לרכוש מקצוע נוסף להוראה. כל מורה יכול להצטרף ללימודי הנחיית קבוצות הורים או לימודי הנחיית קבוצות בזוגיות ולהפוך את הידע למקצוע. באמצעות הידע שירכוש ותעודת המנחה יוכל המורה להנחות קבוצות הורים או קבוצות בזוגיות וכן לקיים השתלמויות למורים בתחומים הרלוונטיים למורים.

השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לסייע לכם בבחירת הקורס המתאים.

מוזמנים לקרוא ולקבל מידע נוסף אודות:

  1. הדרכת הורים פרטנית
  2. הדרכת הורים לגיל הרך
  3. הדרכת הורים למתבגרים
  4. ייעוץ זוגי
תפריט
Call Now Button