המתנה של האמונה

  1. ראשי
  2. הורות
  3. המתנה של האמונה

בחג שבועות האחרון החלטתי לחגוג אחרת, בחרנו לקחת דירה בשכונת נחלאות, להתבשם מבתי כנסת הירושלמים, לשמוע שיעורים של כל הידועים, להרגיש צעירים ולחוות חיים אחרים במרחק נגיעה.

אין קל יותר מלמצוא דירה לשבת או חג בנחלאות, מאות הסטודנטים והצעירים ששוכרים דירות, מסבלטים את דירתם בשבתות וחגים. יומיים לפני החג נכנסתי לקבוצת הפייסבוק המתאימה, גללתי בין האופציות, השארתי הודעות, מישהי חזרה אלי. סגרנו פרטים העברתי לה תשלום בביט והיא תשאיר לי מפתח מתחת לעציץ לפני החג.

יאללה יש לי שבועות בניחוח אחר.רגע! העברתי כסף לבחורה שמעולם לא פגשתי והיא השאירה לי מפתח לדירה עם כל החפצים שלה, מבלי שהיא יודעת מי אני.

הזיה

סבלטים נסגרים כל הזמן מסביב לכל העולם, אנשים נכנסים לקבוצת פייסבוק ייעודית, מתכתבים עם אדם שלא פגשו מעולם ומשאירים זה לזה כסף או שווה כסף.

האמונה תמיד קודמת למעשה,האמונה שהייתה לי שסבלט זה דבר הגיוני, שזו דרך של אנשים לכסות את שכר הדירה שלהם ושל השוכרים ללון במקום אחר במחיר זול שמשתלם היא זו שאיפשרה לי לעשות את המעשה שעל פניו הוא הזוי.

האמונה יוצרת אצלנו ידיעה מוקדמת על המציאות שמנחה את הפעולות שלנו.

מה היה קורה אילו הייתה לנו ידיעה שילדים אוהבים ללמוד בלי קשר למי המורה שלהם וכמה תלמידים יש בכיתה. כיצד היינו פועלים בתור ההורים שלהם? פשוט, היינו רושמים אותם לבית הספר, מציידים אותם בציוד המתאים ו…. זהו. אין צורך לייצר מוטיבציה, להניע לפעולה, לפתח תנאים מיטיבים ועוד שלל פעולות שיאפשרו לילדים ללמוד, כי אין צורך להניע מישהו שאוהב משהו.

אם היינו מאמינים שאחים זו המתנה הכי נפלאה לכל אחד, בלי כוכביות, סוגריים והערות שוליים, באמת המתנה הכי נפלאה. לא היינו חוששים לקראת לידה שניה ושלישית, לא היינו קופצים להפריד בכל מחלוקת או מחפשים פתרונות מרחיקי לכת כדי לשמור על הפרטיות של כל ילד.

הידיעה תמיד קודמת למעשה ואת האמונה, את הידיעה לגבי הילדים, אנחנו יכולים להפוך.זה מתחיל בהתבוננות על תפיסות עולם שנראות לנו כאקסיומה ולשאול עליהן שאלות חדשות, כמו מי אמר? אולי אפשר אחרת? תמיד זה היה ככה? שאלות שמאפשרות אמונות חדשות

כתבה: חיה נאמן מנחת הורים בגישת שפר

רוצים לדעת יותר על התחום ההורות? מוזמנים להתרשם מקורס הדרכת הורים הכי מקיף שלנו במרכז שפר!

הפוסט הבא
מכתב אישי לכל תלמידי החטיבה והתיכון
הפוסט הקודם
מפסיקים לחשוש מתחילים לנפוש

מאמרים נוספים

הורות

הכל עניין של בחירה

הכותבת: ינה שמבה מנחת הורים בגישת שפר, מחנכת בבי"ס יסודי אני עומדת נפעמת מול הנוף שנגלה אליי בכל הדרו, נהנית…
הורות

הבנק של ההורות

את עומדת ליד הקופה ומושיטה את כרטיס האשראי, החייגן מסתובב שוב ושוב, והצפצוף את עומדת ליד הקופה ומושיטה את כרטיס…
מה שבכוחי אעשה באהבה
הורות

מה שבכוחי אעשה באהבה

האסימון הכי כואב, אבל הכי אמיתי, ומשחרר שנפל לי בחינוך הילדים בשלב כלשהו בדרך, הוא שאני לא יכולה לגרום להם…
הורות

מה מתאים לי?

עונת הקייטנות הולכת ומתקרבת. פרסומים מכאן ומשם: גלישה, כדורסל, כדורגל, מוסיקה, טיולי וב"ס שדה, המחירים מטורפים. צריך משכנתא. ואם יש…
הורות

לתת להם כנפיים

איך מגדלים ילדים עצמאיים שלוקחים אחריות על עצמם וסביבתם, רואים את האחר, נותנים, תורמים ויוזמים הרבה טוב לעולם בלי שנצטרך…
ושמחת בחגך
הורות

ושמחת בחגך

בחוג הורים העלתה תהילה בעיה עם הבנות שלה. לתהילה  מאוד חשוב שהילדות יצאו בכל בוקר למוסדות החינוך כשהן מאושרות. לבושות…
הורות

על חג שבועות ואחריות

כתבה ליטל אלקלעי מנחת הורים בגישת שפר: תמיד כשחג השבועות מתקרב ואני כבר מפנטזת על עוגות גבינה וקישים שווים, אני…
תפריט
Call Now Button